Aug 15

WegpiraatHet is een terugkerend phenomeen. Wegpiraten. Iedereen ergert zich eraan, op TV zijn er meerdere programma's over met beelden vanuit de politiewagen. Toch is niemand zelf een wegpiraat. Heel gek. Mensen weten wel te klagen over die ene boete voor 1 km te hard rijden, maar zwijgen over de laatste keer dat ze zo op iemand bumper zaten, dat deze met gevaar voor eigen leven even in de berm ging staan. 

Echte helden zijn het dus niet. Overigens heb ik ook niet meer gehoord wie nou de eigenaar was van die rode Mercedes die in 2005 aan het karten was richting Valkenswaard. Misschien niet helemaal netjes om iemand zo publiekelijk aan de schandpaal te zetten, maar ik hoop dat de koper van die auto even heeft gegoogled en zo wat van de prijs heeft afgekregen. Volgens het RDW is in 2008 het kenteken over gezet namelijk.

Een paar dagen terug met die regen was het ook weer raak. Ik reed op de Broekakkersweg richting Heerbaan. Die wegen gaan in elkaar over in een bocht zonder zijstraten. De weghelften zijn daar gescheiden en de weg is best ruim. Da's fijn, want hoewel dat je er 50 mag, is het toch een haakse bocht. Hoef je tenminste niet helemaal naar 15 km af te remmen.

Helaas was dat afremmen toen nauwelijks mogelijk, omdat er een enorme pakhaas in die bocht mij links probeerde in te halen. Hij kon er niet langs, mar leek er eerder onder of bovendoor te willen. Ik heb maar even de toeter gebruikt en ben toch maar voorzihtig gaan remmen. Niet genoeg, want door al die regen slipte de achterwielen een beetje.

Meneer de ik-zou-liever-een-golf-hebben-maar-ben-al-blij-dat-ik-van-mijn-vrouw-een-opel-station-mag schrok toch zelf ook wel een beetje. Bij de volgende bocht ben ik maar voortijdig gaan remmen, deze keer hield hij wat meer afstand. Ik ben alleen bang dat het bij die ene keer is gebleven en hij de dag daarna alweer zo achterop de volgende zat. Net zolang tot het wel mis gaat.

Deze keer zit ik achter het stuur en kon dus geen fotootje maken of het kenteken opschrijven. Net zoals die wegpiraat in 2005 misschien niet helemaal de bedoeling, toch jeukt het dan wel om zo iemand even online te zetten. Bij GeenStijl gebeurt dat nu ook regelmatig. Laatst een joker die op het NS-station Hilversum de boel aan het verbouwen was. Helaas was hij gefilmd door omstanders (vrienden?) die het online hadden gezet. Meneer kreeg kort daarna de politie op bezoek.

Ik kan me herinneren dat in bepaalde streken er een speciaal nummer van de politie was om dit soort hufters te melden. Wat ik me daarvan kan herinneren, zat het zo ongeveer: Natuurlijk krijgen de hufters die gemeld worden niet meteen een boete of bezoekje, je kunt immers ook iemand vals beschuldigen. Bewijs het maar eens, da's nog niet zo makkelijk. Maar bij meerdere meldingen over een persoon van verschillende mensen, gaat de politie zich natuurlijk ook even achter de oren krabben. Helemaal als diegene eens op heterdaad wordt betrapt en er staan zo'n rijtje meldingen open.

Even gegoogled en hop! Zoiets bestaat inderdaad nog, in elk geval bij de Politie Midden en West Brabant. Dat mag dus gewoon via 0900-8844 of via de speciale website Wegpiraat van de Straat. Klikken? Beter als eigen rechter spelen. En wie weet hoeveel ongelukken er mee worden voorkomen? Een paar feitjes van die site:

  • 50% van alle patiënten in revalidatiecentra is verkeersslachtoffer
  • 90% van alle kop-staart botsingen is het gevolg van te weinig afstand
  • jaarlijks komen er in Nederland zo’n 100 brom- en snorfietsers om het leven
  • Als je met 65 km per uur door rood licht rijdt en je raakt een voetganger of fietser, dan is de kans dat deze overlijdt 85 %.

 

Beertje op weg

Genoeg gezegd.


Gebruikte Tags: , , ,
blog comments powered by Disqus

Paxlie : Paxlie

Leuke laatste zin, vraag me af of de fietser die ik dus heb aangereden met de motor zich dat wel beseft. Die ging oversteken waar ik groen had. Als ik mezelf niet onderuit had geremd (waardoor mijn motor total-loss is) dan had ik haar met 50km/u vol in d’r zijkant geraakt.

- 19-08-’09 11:41
Noud! : Noud!

@Paxlie: Ik zag de foto’s van je pak en schoenen, zag er niet zo best uit nee. Over je motor hebben we het maar niet. Klote!

(URL) - 19-08-’09 16:22