Korenbeltmolen ’t Nupke Geldrop

Na eerder de kerktoren van de Brigidakerk in het centrum van Geldrop te hebben beklommen, was het nu tijd aan de molen. Okee, beiden heb ik in mijn jeugd ook wel eens bezocht, maar in kader van met herintegratie in ’t dorp werd het weer eens tijd. Ik kwam immers toch langs molen ’t Nupke op weg naar de padelbaan. De voortekenen waren dan ook duidelijk op deze zaterdag: een duidelijke regenboog wees de weg naar het goudgele gemalen graan.

Waarom deze dag? Niet alleen vanwege de regenboog. Sinds moederdag hebben we namelijk een broodbakmachine. Overigens ben ik de hoofdgebruiker, klein detail. Ik vind het top. Geen zooi in het brood, vers, en het hele huis ruikt lekker. Je krijgt er wel honger van. Maar je proeft het ook. Geen gekke ingrediënten en ’t vult meer dan prima.

Ik hield het tot nu dan ook gemakkelijk: standaard recept volgens het boekje. Alles in de bak van ’t apparaat en een drie uur later is het brood gekneed, gerezen en gebakken. Elke keer raak. Maar wel met bloem en tarwe van de supermarkt. Terwijl het dus nog een stapje verser kan: meel bij de molen! Op zaterdag is de molen dan ook open voor bezoek en verkoop. Even wat advies gevraagd, maar ik was niet de enige. Men had al een tweetal A4-tjes klaar liggen. En ik ging naar huis met vier pakken bloem en meel. Tarwe en spelt.

Collectorsitem: een tas van ’t Nupke

En een tas, een collectors item! Ik was natuurlijk weer perfect voorbereid met zonder boodschappentas, dus die pakjes meel moesten ook ergens in. Achterin ’t winkeltje leek een linnen tas te hangen met print van de molen. Dat bleek dus geen linnen te zijn, maar zeildoek wat over was van het zeil op de wieken. De dame achter de balie wist te vertellen dat ze van het overschot een paar tassen had laten maken en bedrukken. Daar ga ik dus zuinig op zijn!

De eerste keer brood bakken met spelt als ingrediënt krijgt een zeven. Het brood zakte tijdens het bakken iets in. Mogelijk door of teveel water, of teveel gist, waardoor het net te snel rees voor het bakken. Dan is de structuur minder sterk. Volgende keer dus ietsje minder van dit en dat en weer door. De tip om een baklogboekje bij te houden en maar een ingrediënt per ronde te veranderen is dus niet voor niks gegeven.

Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Deze site gebruikt Akismet om spam te verminderen. Bekijk hoe je reactie gegevens worden verwerkt.